Meble kuchenne na wymiar i na zamówienie

Wyposażenie skrojone na miarę
Nowoczesne kuchnie nie posiadają praktycznie żadnego standardowego kształtu ani wymiaru w przeciwieństwie do tych, jakie są znane z budownictwa wielkopłytowego z drugiej połowy XX wieku. Dziś nie buduje się już standardowych mieszkań, każdy dom jednorodzinny powstaje według indywidualnego projektu, a każde mieszkanie na niewielkim osiedlu to jedno z dziesiątek rozwiązań architektonicznych. Wprawdzie projektanci przenosząc na papier swoje własne wizje, biorą pod uwagę standardowe wymiary produkowanych elementów wyposażenia czy sprzętu AGD jednak często wizja właściciela nieco odbiega od tej zaplanowanej i wówczas konieczne jest wykonanie mebli na zamówienie.

Szerokie pole możliwości
Kupowanie rozwiązań na wymiar to zaledwie połowa możliwości, jakie oferuje jeden z warszawskich sklepów nowoczesnakuchnia.com.pl. Profesjonalne studio jest przygotowane do kompleksowego projektowania pomieszczeń, dzięki czemu każdy pomysł zainteresowanego klienta może być w pełni zrealizowany. W przypadku kuchni liczy się wiele elementów, nie tylko praktyczne szafki i blaty robocze, ich kolorystyka, pasująca do upodobań mieszkańców, ale przede wszystkim funkcjonalność dostosowana do przeznaczenia. Obecnie w domach jednorodzinnych i apartamentach często do przygotowania potraw i gotowania przeznaczone jest pomieszczenie duże i może z powodzeniem pełnić też funkcję jadalni, a wówczas wymaga odpowiedniego stołu i krzeseł wkomponowanych w całość. Inną kwestią może być przystosowanie do ilości członków rodziny. Znaczenie ma tu wielkość lodówki, ilość sprzętu AGD i jego rodzaje bądź możliwość odpowiednich przyłączy do wody, gazu lub elektryczności. Doskonałym wyborem są kuchnie na wymiar.

Zalety indywidualnie dopasowanych kompletów
Wyposażenie wykonywane na zlecenie ma tę ogromną zaletę, że może spełniać każdą fantazję właściciela mieszkania. Jeśli jego marzeniem są szafki narożne, to może je mieć bez żadnych problemów. Jeśli bardziej zależy mu na szufladach, niż na tradycyjnych szafkach z półkami, również jest to zadanie realne do wykonania. Przystosowanie komponentów do konkretnej kuchni pozwala na ich dostosowanie do każdego wymiaru, nawet w sytuacjach nietypowych, gdy pomieszczenia posiadają wnęki i zakątki trudne do zagospodarowania. Szczególnie cenne są takie zalety w blokach z epoki socjalistycznej, gdzie malutkie pomieszczenia wymagają sporo inwencji, aby pomieścić w nich wszystko, co jest niezbędne. Można wówczas stosować rozwiązania na zamówienie, takie jak podwieszane stoliki czy specjalne szafki narożne z łamanymi drzwiami, które gwarantują dużo miejsca na półkach i maksymalnie wykorzystują przestrzeń pod blatem. Firma zajmująca się profesjonalnym wyposażeniem kuchni posiada też dostęp do sprzętu AGD, dzięki czemu może skorelować wybrane urządzenia z elementami zabudowy.

Od pomysłu po ostatni szlif
Zamawiając meble w profesjonalnym studio projektowym, można liczyć na wsparcie na każdym etapie prac. Jest to z pewnością rozwiązanie dla tych osób, które same nie mają dobrego pomysłu na to, jak urządzić własną kuchnię, by była funkcjonalna i jednocześnie efektowna. W kwestii kolorystyki czy wyglądu komponentów problem nie jest aż tak duży, bowiem zazwyczaj każdy ma już jakieś ulubione barwy, w których dobrze się czuje albo znalazł w sklepie czy katalogu, takim jak określony styl. Większym problemem jest takie zagospodarowanie powierzchni, aby każdy sprzęt i szafka znalazły się we właściwym miejscu, a przygotowywanie posiłków było przyjemnością, a nie problemem związanym z nieprawidłową komunikacją przestrzenną i nieodpowiednim rozmieszczeniem poszczególnych stanowisk. Projektant uczestniczy w całym procesie tworzenia przestrzeni, począwszy od wstępnego wywiadu, co do upodobań i ewentualnych życzeń klienta, wstępnego wymierzenia pomieszczenia, przez wykonanie projektu i jego realizację, włącznie z własną ekipą montażową, która zrealizuje całość.